HABERLER
MÜEF & TİSD İlaç Endüstrisi Sertifika Programı

Türkiye İlaç Sanayi Derneği (TİSD) ile Marmara Üniversitesi Eczacılık Fakültesi (MÜEF) arasında üniversite-sanayi işbirliği çerçevesinde ortak projeler oluşturmak hedefiyle imzalanan protokol kapsamında 2024 yılında yeni bir proje başladı.
Proje, ilaç sektörüne yönelik eğitim alanları konusunda fakültenin akademik desteği ile yürütülecek olan bir sertifika programını kapsıyor. Farklı disiplinlerden ve farklı alanlardan eğitim almış sektör çalışanlarına, ilaç endüstrisinde ihtiyaç duydukları başlıca konularda akademisyenlerden eğitim alabilme imkanı sunan MÜEF&TİSD- İLAÇ ENDÜSTRİSİ SERTİFİKA PROGRAMI, Marmara Üniversitesi Sürekli Eğitim Merkezi – MÜSEM çatısı altında yürütülüyor.
Klinik Çalışmalar, Ar-Ge, Ruhsatlandırma, İlaçta Patent ve Fikri Mülkiyet Hakları, Pazar Erişimi gibi sektörel konularda geniş bir yelpazeyi kapsayan ve çevrimiçi yürütülen 60 saatlik programın birinci modülü 26 Şubat-14 Mart; ikinci modülü ise 15 Nisan-8 Mayıs 2024 tarihleri arasında gerçekleşecek.

İlgili diğer haber / duyurular
...
İlaç sektörü kuruluşlarının yöneticileri, Cumhurbaşkanı Yardımcısı Sn. Cevdet Yılmaz ile görüşme gerçekleştirdi
Detaylar
...
Klinik Araştırmalarda Kullanılan Beşeri Tıbbi Ürünlerin Kimyasal ve Farmasötik Kalite Gerekliliklerine İlişkin Kılavuz Toplantısı
Detaylar
...
Olağan Genel Kurul toplantımız gerçekleştirildi.
Detaylar