Ana Teması “Biyoteknoloji” olarak belirlenen 6. Türk Tıp Dünyası Kurultayı kişiselleştirilmiş tıp, metabolik hastalıklar, ilaç ve aşı geliştirme konularında, 29-31 Ekim 2019 tarihleri arasında T.C. Cumhurbaşkanlığı himayelerinde, Sağlık Bakanlığı ev sahipliğinde ve TÜSEB"in bilimsel desteğiyle İstanbul"da gerçekleştirilmiştir.

VI. TTDK Ödül Töreni'nde, Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan, “Sağlıkta gerçekleştirdiğimiz büyük dönüşümle ülkemizde kişi başına yapılan sağlık harcaması 19 TL düzeyinden 140 TL"ye yükselirken bireylerin ceplerinden harcama oranı %20 düzeyinden %17"ye geriledi.” dedi.


VI. Türk Tıp Dünyası Kurultayı TÜSEB Aziz Sancar Bilim ve TÜSEB Teşvik Ödülleri Töreni'nde, Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan, “Ülkemiz, biyoteknoloji araştırmalarında da en üst sıralarda yer almalıdır. Bunun için gereken her türlü desteği vermekte kararlıyız.” dedi.


VI. TTDK Ödül Töreni'nde konuşan Sağlık Bakanı Dr. Fahrettin Koca; ilaç, aşı, tıbbi cihaz ve biyomalzeme üretiminde dışa bağımlılığı azaltmak için yerlileşme ve millîleşme yönünde çalışıldığını, bu nedenle Kurultay temasının “Sağlıkta Biyoteknoloji Uygulamaları” olduğunu söyledi.

 Bu haber şu ana kadar 776 kez izlenmiştir. | Haber tarihi: 01.11.2019