Ana sayfa Üyelerimiz, Tarihçe, Yön. Krl., Den. Krl. Sektörel Bilgiler Mevzuat, Resmi Gazete, Sağ.Bkn. Kararları Sirküler, duyurular, anketler, İlaç Fiyat Geçmişi, ara ürünler v.s. İletişim, Ulaşım Bilgileri English
Türkiye İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumu (TİTCK) tarafından, “Türkiye Akılcı İlaç Kullanımı Bülteni”nin 27. Sayısı yayımlandı!

“Akılcı İlaç Kullanımı Ulusal Eylem Planı 2014-2017” kapsamında, ülkemizde yürütülmekte olan ilaçlı tedavilerin akılcı olarak gerçekleştirilmesine yönelik yapılan çalışmalar doğrultusunda, kanıta dayalı güvenilir bir kaynak olarak “Türkiye Akılcı İlaç Kullanımı Bülteni” hazırlanmıştır. Bültenimiz, bu kapsamda yayın yapan ve Uluslararası İlaç Bültenleri Topluluğu’na (International Society of Drug Bulletins) üye bağımsız ilaç bültenlerini kendisine örnek olarak almaktadır. Uluslararası İlaç Bültenleri Topluluğu “bağımsız ilaç bültenleri” tanımıyla ilaç sektöründen mali ve fikri anlamda bağımsız olmayı ifade etmektedir.

Türkiye İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumu Akılcı İlaç Kullanımı Dairesi tarafından hazırlanan “Türkiye Akılcı İlaç Kullanımı Bülteni” nin Aralık 2016 sayısı sitemizde kullanımınıza sunulmaktadır.

Editörün Önsözü
Gastro-özofajiyal reflü hastalığı en yaygın görülen gastrointestinal durumlardan biridir ve önemli bir morbidite sebebidir. Türkiye Akılcı İlaç Kullanımı Bülteni’nin Aralık 2016 sayısında çevirisi yapılmış olan makalede, gastro-özofajiyal reflü hastalığında tedavi yaklaşımları ile ilgili dikkat edilmesi gereken hususlar ele alınmıştır.?

Bültene ulaşmak için tıklayınız

Kaynak: TİTCK
Bu haber şu ana kadar 2040 kez izlenmiştir. | Haber tarihi: 07.12.2016  | Tüm haberler   
 
TİTCK 2017 yılı İdare Faaliyet Raporu.
TİTCK'dan Eczacıların Dikkatine.
Hasta Destek Programları Hakkında Genelge.
TİTCK-SGK, Yerelleşme Süreci Hakkında Duyuru.
TİTCK, Kozmetik İhracatçılarına Önemle Duyurulur.
TİTCK, Kozmetik Ürünlerde Güvenlilik Değerlendiricisi.
TİTCK, Türkiye Akılcı İlaç Kullanımı Bülteni 1. Sayısı yayımlandı..
TİTCK 2013 yılı idare faaliyet raporu.
SUT EK-4/A (B)
Geri Ödemede Kayıtlı İlaç Ara
 


Güncelleme 11.07.2019  
 
   
Faydalı Linkler
 
Aktif Ziyaretçi :  31
Toplam Ziyaretçi :  2.527.459
IP Adresiniz :  35.153.73.72
21 Temmuz 2019 Pazar -