Ana sayfa Üyelerimiz, Tarihçe, Yön. Krl., Den. Krl. Sektörel Bilgiler Mevzuat, Resmi Gazete, Sağ.Bkn. Kararları Sirküler, duyurular, anketler, İlaç Fiyat Geçmişi, ara ürünler v.s. İletişim, Ulaşım Bilgileri English

TİSD ve İEİS'dan ortak basın açıklaması

Ülkemiz ilaç sektörünün tüm bileşenleri, zor bir dönemden geçmektedir. Sektörümüzde her geçen gün ağırlaşan sorunlar, uzun süreden bu yana çözüme kavuşturulmamıştır.

Bu sorunlar, maalesef hastalarımızın çok önemli ilaçlara erişememesi sonucunu doğurabilmektedir. Bu olumsuz şartlar altında, hastaların sağlığını tehdit eden sahte ilaçlar konusu da ülkemizin son günlerde gündemine girmiştir.

Ülkemiz için stratejik bir konumda olan ilaç endüstrimizin son günlerde, hak etmediği haberlerle gündeme gelmesini üzüntüyle karşılıyoruz. Doğru analiz ve uygulamalara en fazla ihtiyaç duyulan bu süreçte, eczacılarımızın meslek örgütü olan Türk Eczacıları Birliği’nin 13 Aralık 2013 tarihli basın açıklamasını da bu kapsamda yadırgadık.

İlaç endüstrisinin önde gelen firmalarından birisini hedefe koyarak, ilaç firmalarının bazı uygulamalarını rasyonel dayanağı olmayan analiz ve tespitler ışığında eleştirmenin, mevcut sorunların çözüme kavuşturulmasına herhangi bir katkı yapmayacağını düşünmekteyiz.

Hastalarımızın ilaca erişiminde ortaya çıkan tıkanıklıklar ve sahte ilaç gibi halk sağlığını tehdit eden sorunların, ancak sektör kuruluşları ve kamu kurumlarının yapıcı işbirliği içinde çözülebileceğine inanıyoruz.

17.12.2013

Bu haber şu ana kadar 2211 kez izlenmiştir. | Haber tarihi: 17.12.2013  | Tüm haberler   
 
Koçak Farma Türkiye’de kullanılan Kanser İlaçlarının 2 Kutusundan 1 Kutusunu Tek Başına Yerli Üretiyor.
Milli İradeye, Demokrasimize ve Ülkemizin geleceğine karşı girişilen darbe teşebbüsünü şiddetle kınıyoruz..
Derneğimiz Yönetim Kurulu olarak Sayın Bakanımız Prof. Dr. Recep AKDAĞ'a ziyaret.
İlaç sektörü temsilcilerinin ortak imzası ile yazılarak Sn. Başbakana, Sn. Sağlık Bakanı'na ve diğer ilgili Bakanlıklara iletilen mektup metni.
14. Mustafa Nevzat Eczacılık ödülü sahiplerini buldu.
Duyuru - İLKO İLAC, Türkiye'nin En Temiz Sanayi Tesisi.
TİSD, İEİS ve AİFD’den ortak basın açıklaması.
TİSD, AİFD ve İEİS’dan ortak basın açıklaması.
SUT EK-4/A (B)
Geri Ödemede Kayıtlı İlaç Ara
 


Güncelleme 05.07.2018  
 
   
Faydalı Linkler
 
Aktif Ziyaretçi :  55
Toplam Ziyaretçi :  2.285.315
IP Adresiniz :  54.196.31.117
23 Temmuz 2018 Pazartesi -