Ana sayfa Üyelerimiz, Tarihçe, Yön. Krl., Den. Krl. Sektörel Bilgiler Mevzuat, Resmi Gazete, Sağ.Bkn. Kararları Sirküler, duyurular, anketler, İlaç Fiyat Geçmişi, ara ürünler v.s. İletişim, Ulaşım Bilgileri English

Telefon İle Sağlık Ürünleri Satışı Hakkında Duyuru

Son günlerde, bakanlığımız SABİM (Sağlık Bakanlığı İletişim Merkezi), BİMER (Başbakanlık İletişim Merkezi) SBN (Sağlıkta Buluşma Noktası), Bilgi Edinme ve Türkiye İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumumuz Tüketici Sorunları Birimine yapılan başvurulardan; yetkisiz bazı kişilerin, vatandaşlarımıza, Sağlık Bakanlığından veya İl Sağlık Müdürlüğünden aradıklarını söyleyerek birtakım sağlık ürünlerini (korse, dizlik, sigara bıraktırma, cinsel performans arttırıcı ve tedavi edici nitelikte bazı ürünler) pazarlamaya çalıştıkları tespit edilmiştir.

Gelen başvurulardan ve denetimlerimizden, yine bu yetkisiz kişilerin, vatandaşların gittikleri hastanelerle ilgili bazı genel bilgiler vererek, ürünlerini doktorlarının önerisi gibi satmaya çalıştıkları anlaşılmıştır. Bakanlığımızın veya bağlı kuruluşlarının telefon aracılığıyla sattığı veya tanıttığı herhangi bir ürünü bulunmamaktadır.

Vatandaşlarımızın herhangi bir maddi ve bedensel zarara uğramamaları için, Bakanlığımızın adını kullanarak ürün satmak isteyen kişilere hiçbir suretle itibar etmemeleri, bu kişilerden herhangi bir ürün almamaları gerekmektedir.

Bu gibi durumlarda, vatandaşlarımızın, durumu ivedilikle adli mercilere ve emniyet birimlerine bildirmeleri önem arz etmektedir.

Halkımızın, sağlık sorunlarıyla ilgili her türlü konuda, en yakın sağlık danışmanları olan aile hekimlerine danışabileceklerini bir kez daha hatırlatırız.

Kamuoyumuzun bilgisine saygıyla duyurulur.

Türkiye İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumu

Duyuru için tıklayınız
Bu haber şu ana kadar 2855 kez izlenmiştir. | Haber tarihi: 04.06.2012  | Tüm haberler   
 
TİTCK 2017 yılı İdare Faaliyet Raporu.
Türkiye İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumu (TİTCK) tarafından, “Türkiye Akılcı İlaç Kullanımı Bülteni”nin 27. Sayısı yayımlandı!.
TİTCK'dan Eczacıların Dikkatine.
Hasta Destek Programları Hakkında Genelge.
TİTCK-SGK, Yerelleşme Süreci Hakkında Duyuru.
TİTCK, Kozmetik İhracatçılarına Önemle Duyurulur.
TİTCK, Kozmetik Ürünlerde Güvenlilik Değerlendiricisi.
TİTCK, Türkiye Akılcı İlaç Kullanımı Bülteni 1. Sayısı yayımlandı..
SUT EK-4/A (B)
Geri Ödemede Kayıtlı İlaç Ara
 


Güncelleme 05.07.2018  
 
   
Faydalı Linkler
 
Aktif Ziyaretçi :  25
Toplam Ziyaretçi :  2.285.284
IP Adresiniz :  54.196.31.117
23 Temmuz 2018 Pazartesi -